Logicky vzato

Místnost zachvátily plameny. Vcházíte dovnitř. Uprostřed – spoutaný na židli – se zmítá chlap s obrovskou hlavou, největší žijící teoretický logik na světě. Začíná doutnat. Kolem něj jsou pravidelně rozmístěné sudy s vodou (…nebo s čertvíčím vlastně). Co uděláte?

 

První možnost.

Uděláte salto vzad, vyměníte čtvrtý sud s jedenáctým, přeskočíte sudy, rozeběhnete se proti zdi a odrazíte se na nejbližší sud, skočíte na lustr, odtud spadnete na myslitele, kterého povalíte na podlahu a pokud to ještě stihnete a sami už dávno nehoříte, pokusíte se ho rozvázat a osvobodit nebo utéct pryč, dokud je ještě čas.

 

Druhá možnost.

Chvíli čenicháte. Vypijete všechny sudy, rozvážete pana velkou hlavu a vyskočíte oknem ven.

 

Třetí možnost.

Rychle se přemístíte několika plavnými parakotouly doprostřed místnosti, vytáhnete tomu zatracenému chlapovi roubík a zeptáte se (je to odborník), co máte dělat. Na pokyn uspořádáte sudy podle soběpodobnosti, zatlačíte ohořelé mrtvole víčka a jdete si zase radši hledět svého.

 

Čtvrtá možnost.

Vyvléknete si tkaničky, dáte si je mezi zuby, skočíte tam střemhlav, svážete třetí a devátý sud pevně k sobě, sundáte si opasek a oběsíte se na lustru.

 

Pátá možnost.

Víte, kdo to tam doutná, takže se nechcete nechat zahanbit, tak se začnete kolem procházet jako učenec. Přemýšlíte. Nabízí se několik objektivních možností, ale kterou z nich zvolit? Toť otázka. Jak by si asi počínal profesionál? Času není nazbyt, to je na tom to nejhorší. Kdyby bylo víc času, to by bylo snadné, tohleto. Samozřejmě, nejlepší by asi bylo to tam nějak všechno uhasit. Jenže odkud začít? Za chvíli se nám to tady totiž celé zhroutí. A víte kam nám to všechno spadne, že? A ruku na srdce, uhořet se zrovna také nikomu nechce. Existuje posmrtný život? Jak na to. Muž na židli něco nesrozumitelného mumlá. Žes to tady podpálil sám? E? Nebo co? Toto chceš jako uhasit silou vůle, mám vypadnout, kazím ti pokus? Aha. Chlápek divoce kroutí hlavou na souhlas. Odcházíte. Možná ty sudy povalit? Nebo rozmlátit, rozsekat je? Existuje vůbec nějaká naděje, v tak bezvýchodné, nelogické situaci?

 

 

Šestá možnost.

Předstíráte, že to všechno je jenom sen. Nic jiného to být ani nemůže, protože – realita má přece svá stanovená pravidla, a tohle zjevně žádná nemá. Ještě si schválně zapálíte. Vím, kdo jseš. Znám tě, hele. Ty jseš, vole, král axiomů. Král teorií. Že to, kurva, nefunguje, to už nikoho nezajímá. Viď, ty vole. Život… Takové, já nevím, jak to říct – prázdné nic? Tam venku kvetou zahrady, zpívají ptáci, děti a zvířata mají v očích něco tak… Řeknu ti jedno: nechápu z toho skoro nic. A vůbec mi to nevadí. Vím, že existuje „něco“, něco strašně chytrého, a skvělého… Nevím. Kdybych měl pokaždé, když nevím, napsat „kvantová vlna“, tak už nejspíš mám dvacet doktorátů… 😀

 

Konec.

 

Líbil se vám náš kvíz? A ještě malá rada na závěr, abyste neřekli, že to bylo zbytečně složité: hlavně, hoši (a děvčata), neudělat chybu v analýze. Základy zázračného všebytí (kterým to je úplně u prdele) by se pak určitě otřásly. 🙂 🚽

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.