Superčakry Aeonu Fantazie

…aneb PEkelCentra…

Spojením faktoru pohádkového ďábla s faktorem energetických center dostáváme geniální „alchymickou směs“, optimální k transformaci noosféry, potažmo pole kolektivního vědomí, fungujícího jako zrcadlo dění ve světě. Je třeba, aby to šlo zevnitř nás, duchovně a mentálně zároveň, aby byly dynamicky, vyváženě použité všechny polarity, včetně té nefyzikální (vztah mezi energetickým a fantastickým aspektem, živou sílou a představivostí).
Pokračovat ve čtení →

Červený vykřičník

I Velké Centrální Slunce – Mysl a Součet (s)Tvoření – má svou „odvrácenou“ Noční stranu, akorát ne v „oběžném“ fyzikálním smyslu, ale ve smyslu energo-fantastického Zrcadla. Po triliónech let „času nečasu“ nyní toto Slunce integruje svůj Stín, což souvisí s archetypem Nebytí a s archetypem Nevědomí a znamená celou řadu velkých „přemetů, rozporuplností, zdánlivých nepravd a paradoxů“.
Pokračovat ve čtení →

AM2C

„…Černočerná Temnota, či totéž jako zářící mlhy Průzračnosti, z jiného úhlu pohledu…“

Počátek všeho lze přirovnat k MateMagii, matematicko-magickému Nedefinovatelnu, což souvisí s matením (chaosem) a mateřstvím (potenciál „dva v jednom“). Jelikož zde platí, že „všechno je vším, cokoliv je čímkoliv jiným“, dotyčný „pomyslně reálný nečasoprostor“ (…sen uvnitř snu uvnitř snu…) vykazuje známky magického chování.
Pokračovat ve čtení →