Ošklivka

Všichni lidé se báli dotknout této kočky a on jí tehdy vzal do náruče a stalo se něco neuvěřitelného

Dojemná historie muže, který potkal na své cestě toulavou kočku.

 

„Všichni v našem činžáku věděli, kdo je to Ošklivka. Ošklivka byla střešní kočkou bydlící ve sklepě.

Ošklivka zbožňovala hlavně tři věci: bojovat, pojídat odpadky, a tak nějak, lásku. Spojení těchto tří věcí a život na ulici na ní zanechaly své stopy.

 

Za prvé, měla jen jedno oko, a v místě druhého oka mělá díru. Na stejné straně neměla také jedno ucho. Její levá noha vypadala tak, jako by byla kdysi zlomená a srostla se pod neobvyklým úhlem, a proto vždy vypadala, jako by se otáčela. Svůj ocas dávno ztratila a zůstal jí trčet jen krátký zbytek, který byl v neustálém pohybu. Ošklivka byla šedá a kromě jizev na hlavě měla pruhy po celém těle.

 

Pokaždé, když někdo spatřil Ošklivku, ihned vykřikoval: „To je ale ošklivá kočka“. Rodiče nabádali své děti, aby se k ní nepřibližovali a dospělí jí zase vyháněli, když se snažila vetřít do jejich domovů. Házeli po ní kameny nebo stříkali vodu. Někteří se jí dokonce snažili přiskřípnout tlapky dveřmi .

 

Ošklivka se vždy chovala stejně. Když jí někdo polil vodou, čekala namočená, až jí dá klid. Když na ní někdo něco hodil, lehla si na zem a prosila o odpuštění. Když se plížila v blízkosti dětí, vždy hlasitě mňoukala, skákala na ně a snažila se získat trochu soucitu. Pokud by jí někdo zvedl, okamžitě by mu začala olizovat košili, náušnice nebo cokoli jiného, co by bylo k mání.

 

Jednoho dne se Ošklivka rozhodla obdarovat svými city dva psy husky, kteří žily se sousedem. Ale psy bohužel neopětovali její pocity a Ošklivka utrpěla vážná zranění. Slyšel jsem jí křičet a rozhodl se podívat, co se stalo. Bohužel, když jsem tam přiběhl, uvědomil jsem si, že její život se blíží ke konci .

 

Ošklivka ležela v mokré louži, její zadní tlapy byly prohnuté a zepředu místo kožešiny byla obrovská rána. Zvedl jsem ji a chtěl jsem jí vzít domů, slyšel jsem její těžké dýchání a funění. Viděl jsem, jak se trápí. Uvědomil jsem si, jak jí to musí hrozně bolet.

 

Cítil jsem něco mokrého na uchu. Ošklivka svíjející se v bolestech se mi pokoušela oblizovat ucho. Objal jsem jí pevněji a ona se mi dotkla tlapkami tváře, následně obrátila své žlutavé oko a podívala se na mě. Slyšel jsem její slabé mňoukání. Dokonce i v okamžiku největší bolesti, tato ošklivá a zjizvená kočka žádala jen o trochu náklonnosti, snad soucitu.

 

V tomto okamžiku se mi Ošklivka zdála být nejkrásnější, nejvíce milující bytostí, jakou jsem kdy viděl. Nesnažila se mě kousnout, poškrábat, upláchnout nebo jakýmkoli jiným způsobem bojovat. Dívala se na mě a věřila, že jí zachráním.

 

Ošklivka mi zemřela v náručí dříve, než jsem přišel domů. Sedl jsem si s ní ještě na okamžik, přemýšlel o tom, jak její deformované, zjizvené tělo zkreslilo můj názor o čistém srdci a opravdové a bezhraniční lásce. Ošklivka mě naučila více o dávání a soucitu než tisíc knih, přednášek či televizních programů dohromady. Za to jí budu vždy vděčný. Měla mnoho jizev na těle, ale byl jsem to já, kdo měl největší jizvu uvnitř a byl to okamžik, kdy jsem to musel překonat a jít dál. Ukázat všem, že mi na nich záleží.

 

Lidé chtějí být bohatší, dosahovat velkých úspěchů, touží být sympatičtí, krásní .. Ale já se budu vždy snažit být jenom tou Ošklivkou. “

 

 

Zdroj: ZDE

 

7 Komentářů

 1. Renda

  Dnes jsem zrovna celý den uvažoval jak se zbavit škatulkování a teď tady čtu tohle smile Skončil jsem u nákresu páteře světonázoru, kde jsem pochopil, že každé uvědomění, chcete-li forma poznání je provázaná s časovou linii, kterou naše duše zažila a zažije. Navíc každičký aspektík, ať se jedná o přírodu a zdraví, bydlení a vztahy, vše spolu souvisí a je provázano.
  Dalo by se říct, že veškeré události se zapisují do buněčné paměti nebo krystalický mřížky ve formě květu života, ale fraktálně. Nevím, snažím se na to nějak přijít jak to asi je.

  Jinak je samozřejmě školství a výzdvih Ega prostřednictvím formování zdrojovou chybou. Nejhorší to maj dnešní děti a mládež. To je doslova software co maj v hlavě. Lepší už to v D3 nebude.

 2. Sycak

  Sandro, hezkys to napsala. Diky. Mluvis mne z duse.

 3. Sandra

  Nase spolecnost je tak bohuzel nastavena, Jde o hodnoceni, posuzovani na zaklade jak kdo vypada a chova se, Ucime se to jiz jako deti ve skolce a skole, Abychom neztratili tvar, Abychom nevypadali preci blbe,
  Ja mam pocit, ze vse co jsem se naucila v detstvi ve skole, ci i bohuzel od rodicu, mi dalo spoustu traumat, bloku a brzdi me to v tom, abych se projevila jako JA,
  Proste v poslednim roce vse, co jsem delala cely zivot, prehodnocuji a davam pryc, proste to obracim naruby, Ja respektuji masozravce, kuraky, lidi s agresi, hnevem , protoze ja byla taky takova, Tim, ze se snazime to zmenit u sebe, nas nedela preci lepsimi nebo svetlejsimi lidmi, ale jenom jsme neco pochopili, A ja verim , ze i ti ostatni to jednou taky pochopi,,,

 4. Sycak

  To by mne ani nenapadlo, ze u toho breci i ostatni. Myslel jsem, ze jsem nejakej precitlivelej. Sandro souhlas, jatka je potreba zastavit. Mne je vzdycky zatezko odpovidat lidem na otazku, proc nejim maso. Kdyz reknu, ze je mne lito, aby se zabijeli zvirata, tak tim kazdyho tak trochu nastvu. Vim jak jsem ja reagoval jako masozrout. Nebylo mne to prijemny to poslouchat. Tak jsem strasne opatrnej, abych nekoho neurazi, nemoralizoval. Kazdej na to musi prijit sam, mne to trvalo padesat let. Nemam proti ne-veganum vubec nic, nejhorsi ze vseho je, ze mam tendenci neco skatulkovat/posuzovat. Snazim se toho zbavit a trochu mne to i  jde. Jakmile prestanu skatulkovat, jsem zase o kus dal.

 5. Sandra

  Martine, Lidi se probiraji, aspon co ja pozoruji, Je nas Veganu cim dal vic, Dokavad lidstvo nepochopi jednu zakladni vec a tou je rovnost a spojitost mezi vsemi, budou jatka , jak lidske tak i zvireci nadale existovat, Mas pravdu, energie proudi sem, mizi pomalu ale jiste i tato matrixova falesna realita, ja osobne to vidim kazdy den svym okem, 

 6. Martin Vacek (Autor)

  Ahoj Sandro, mně si stačí kus přečíst a brečím furt dokola.
  Lidi staví jatka a diví se, že tady mají negativní mimozemšťany a sociopaty ve vedoucích funkcích.
  Snad se to brzo pročistí na planetě, energie tomu napovídají.

 7. Sandra

  Ahoj Martine Dekuji za nadherny clanek plny krasne ukazky soucitu, Jsem brecela jak mala, Ja se uplne vzila do toho kotete, Je nekdy az strasne, jak jsou hlavne deti krute,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *